SOLIDWORKS

Baza wiedzy
SOLIDEXPERT > SOLIDEXPERT HELPDESK > Baza wiedzy

Szukaj w bazie wiedzy:


Toolbox w środowisku sieciowym

Rozwiązanie

USTAWIENIE WSPÓLNEJ BAZY TOOLBOX DLA WIELU UŻYTKOWNIKOW

W przypadku gdy w jednej lokalizacji (firmie) znajduje się wiele stanowisk SolidWorks wymagana jest specjalne ustawienie bazy dnaych Toolbox.

Po instalacji Toolbox NIE ZAWIERA żadnych elementów - wszystkie są generowane na bieżąco jako konfiguracje podczas ich wstawiania w SolidWorks.
Jeżeli złożenie zawierające takie elementy stworzone na jednym komputerze zostanie otwarte na innym (z własnym, osobnym Toolboxem) pojawi się komunikat, że wymagane konfiguracje nie zostały odnalezione (drugi komputer będzie ich w końcu szukał w innej bazie). Aby temu zapobiec należy korzystać z jednego wspólnego Toolboxa w środowisku sieciowym. Wszystkie elementy będą generowane do jednej bazy i zawsze w niej dostępne dla każdego.

Procedura ustawienia:

1. Przegrać katalog "SolidWorks Data" (zazwyczaj znajdujący się na dysku C:) do zmapowanej lokalizacji sieciowej (czyli np. X:\SolidWorks Data, gdzie X: to przykładowy napęd sieciowy, niedozwolone jest korzystanie z udziałów typu UNC, np. "//Serwer/C/SolidWorks Data"). 

2. Na wszystkich stanowiskach SolidWorks wejsc w Narzędzia/Opcje i wybrac Kreator Otwórów/Toolbox z lewej strony. Ustawić ścieżkę na katalog sieciowy (czyli np. X:\SolidWorks Data). Od tej chwili wszystkie SolidWorks będą działały "na jednym Toolboxie". Wszystkie konfiguracje będą generowane do jednej współużytkowanej bazy i podczas otwierania złożeń nigdy nie pojawi się komunikat o brakujących konfiguracjach.

 
Czy ten artykuł był pomocny? tak / nie
Zależne artykuły Dodawanie rozmiarów elementów w Toolbox
Jak utworzyć swoją kalkomanię?
[VIDEO] Biblioteka toolbox
[VIDEO] Automatyczna konwersja elementów Toolbox na złącza
Szczegóły artykułu
Identyfikator artykułu: 16
Kategoria: Instalacja
Data dodania: 2012-08-20 23:18:34
Wyświetleń: 389
Ocena (Głosy): Ocena artykułu 5.0/5.0 (2)

 
« WsteczPobierz zdalny pulpit SolidExpert